ODLC-65A-700
MEAN WELL USA Inc.
型号:
ODLC-65A-700
描述:
LED DRVR CC AC/DC 69-93V 700MA
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 295VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.76" L x 3.03" W x 1.12" H (121.0mm x 77.0mm x 28.5mm)
Product Status Not For New Designs
Current - Output (Max) 700mA
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 180VAC
Series ODLC-65 (65W)
Power (Watts) 65 W
Type Constant Current
Efficiency 88%
Voltage - Output 69 ~ 93V