OP1922000000G
Amphenol Anytek
型号:
OP1922000000G
描述:
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 3.5MM
用户指南
Insulation Height 0.079" (2.00mm)
Contact Tail Length 0.138" (3.50mm)
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic
Material Flammability Rating UL94 V-0
Header Orientation Vertical
Product Status Active
Contact Mating Finish Tin
Number of Levels 1
Current - UL 10 A
Screw Size -
Mfr Amphenol Anytek
Plug Wire Entry -
Contact Material Brass
Features -
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Positions 19
Positions Per Level 19
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Black
Wire Strip Length -
Mounting Type Through Hole
Current - IEC -
Series OP
Type Header, Male Pins, Unshrouded
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.138" (3.50mm)