OSTOQ13A051
On Shore Technology Inc.
型号:
OSTOQ13A051
描述:
TERM BLOCK HDR 13POS 90DEG 7.5MM
用户指南
Insulation Height 0.157" (4.00mm)
Contact Tail Length 0.157" (4.00mm)
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic
Material Flammability Rating -
Header Orientation 90°, Right Angle
Product Status Active
Contact Mating Finish Tin
Number of Levels 1
Screw Size -
Mfr On Shore Technology Inc.
Plug Wire Entry -
Contact Material Brass
Features -
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -30°C ~ 105°C
Number of Positions 13
Positions Per Level 13
Torque - Screw -
Termination Style -
Color -
Wire Strip Length -
Mounting Type Solder
Current - IEC -
Series OSTOQ
Type Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.295" (7.50mm)