OSTTS16A15D
On Shore Technology Inc.
型号:
OSTTS16A15D
描述:
TERM BLOCK PLUG 16POS 7.5MM
用户指南
Insulation Height -
Contact Tail Length -
Ingress Protection -
Housing Material Brass
Material Flammability Rating UL94 V-0
Header Orientation -
Product Status Active
Contact Mating Finish -
Number of Levels 1
Screw Size -
Mfr On Shore Technology Inc.
Plug Wire Entry -
Contact Material Brass
Features -
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG 12-24 AWG
Operating Temperature -30°C ~ 105°C
Number of Positions 16
Positions Per Level 16
Torque - Screw 0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Termination Style Screw
Color -
Wire Strip Length 6-7mm
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Current - IEC -
Series OSTTS
Type Plug, Female Sockets
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.295" (7.50mm)