首页 / 晶闸管 / P0080EBMCLRP1
minImg
P0080EBMCLRP1
Littelfuse Inc.
型号:
P0080EBMCLRP1
封装:
TO-92-3
描述:
THYRISTOR 6V 250A TO226-2
用户指南
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 80 A
Current - Hold (Ih) 50 mA
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-92-3
Voltage - Off State 6V
Series SIDACtor®
Package / Case TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Current - Peak Pulse (8/20µs) 250 A
Voltage - On State 4 V
Mfr Littelfuse Inc.
Capacitance 150pF
Number of Elements 1
Voltage - Breakover 25V