首页 / 晶闸管 / P0080Q12BLRP
minImg
P0080Q12BLRP
Littelfuse Inc.
型号:
P0080Q12BLRP
封装:
2-QFN (3x3)
描述:
THYRISTOR 6V 250A 2TDFN
用户指南
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 80 A
Current - Hold (Ih) 50 mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 2-QFN (3x3)
Voltage - Off State 6V
Series SIDACtor®
Package / Case 2-TDFN
Current - Peak Pulse (8/20µs) 250 A
Voltage - On State 5 V
Mfr Littelfuse Inc.
Capacitance 55pF
Number of Elements 1
Voltage - Breakover 25V