P05N-020PT-B-G
3M
型号:
P05N-020PT-B-G
品牌:
3M
描述:
CONN PLUG 20POS SMD GOLD
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 20
Contact Finish Thickness 8.00µin (0.203µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.130" (3.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series P05N
Connector Type Plug, Center Strip Contacts
Pitch 0.020" (0.50mm)
Mfr 3M
Features Solder Retention
Package Tape & Reel (TR)
Mated Stacking Heights 4mm