P110KH-0F25BR20K
TT Electronics/BI
型号:
P110KH-0F25BR20K
描述:
POT 20K OHM 1/20W PLASTIC LINEAR
用户指南
Number of Gangs 1
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Bushing Thread -
Termination Style PC Pins, Board Locks
Actuator Type Flatted
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 0.984" (25.00mm)
Number of Turns 1
Temperature Coefficient -
Mounting Type Through Hole
Rotation 300°
Product Status Active
Series P110
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Resistive Material Conductive Plastic
Mfr TT Electronics/BI
Resistance (Ohms) 20k
Size - Body Rectangular - 0.626" x 0.472" Face (15.90mm x 12.00mm)