P1171.642NLT
Pulse Electronics
型号:
P1171.642NLT
描述:
FIXED IND 6.4UH 5.3A 18 MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) 5.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 5.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.482" L x 0.482" W (12.24mm x 12.24mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 18mOhm Max
Series P1171NL
Inductance 6.4 µH
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 26MHz