P1500EBRP2
Littelfuse Inc.
型号:
P1500EBRP2
封装:
TO-92-2
描述:
THYRISTOR 140V 250A TO226-2
用户指南
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 80 A
Current - Hold (Ih) 150 mA
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-92-2
Voltage - Off State 140V
Series SIDACtor®
Package / Case TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC) (Formed Leads)
Current - Peak Pulse (8/20µs) 250 A
Voltage - On State 4 V
Mfr Littelfuse Inc.
Capacitance 55pF
Number of Elements 1
Voltage - Breakover 180V