P160-103FS
API Delevan Inc.
型号:
P160-103FS
描述:
FIXED IND 10UH 464MA 570MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 483mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.100" (2.54mm)
Tolerance ±1%
Current Rating (Amps) 464 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.155" L x 0.125" W (3.94mm x 3.18mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 570mOhm Max
Series P160
Inductance 10 µH