P160R-333FS
API Delevan Inc.
型号:
P160R-333FS
描述:
FIXED IND 33UH 277MA 1.6 OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 266mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.100" (2.54mm)
Tolerance ±1%
Current Rating (Amps) 277 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.155" L x 0.125" W (3.94mm x 3.18mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.6Ohm Max
Series P160R
Inductance 33 µH