P165M200QNA20MN103
TT Electronics/BI
型号:
P165M200QNA20MN103
描述:
POT 10K OHM 1/10W PLASTIC LOG
用户指南
Number of Gangs 2
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Bushing Thread 3/8-32
Termination Style PC Pins
Actuator Type Knurled and Slotted
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 0.787" (20.00mm)
Number of Turns 1
Temperature Coefficient -
Mounting Type Panel Mount
Rotation 300°
Product Status Obsolete
Series P165
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Resistive Material Conductive Plastic
Mfr TT Electronics/BI
Resistance (Ohms) 10k
Size - Body Round - 0.669" Dia (17.00mm)