P4SMA30C
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
P4SMA30C
封装:
DO-214AC (SMA)
描述:
400W, 30V, 10%, BIDIRECTIONAL, T
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 27V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series P4SMA
Type Zener
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 43.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24.3V