P4SMAJ8.5A
Diotec Semiconductor
型号:
P4SMAJ8.5A
封装:
SMA (DO-214AC)
描述:
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMA
用户指南
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 27.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 9.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SMA (DO-214AC)
Series -
Type Zener
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8.5V