P4SOD48CAX
WeEn Semiconductors
型号:
P4SOD48CAX
封装:
SOD-123
描述:
P4SOD48CA/SOD123/REEL 7" Q1/T1
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 53.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Series P4SOD
Type Zener
Package / Case SOD-123F
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V