P50LE-030P1-R1-DA
3M
型号:
P50LE-030P1-R1-DA
品牌:
3M
描述:
CONN HEADER VERT 30POS 1.27MM
用户指南
Insulation Height 0.197" (5.00mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 0.5A
Contact Finish Thickness - Mating Flash
Contact Type Center Strip Contact
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Connector Type Plug
Mfr 3M
Contact Material Phosphor Bronze
Style Board to Cable/Wire
Features Board Lock
Pitch - Mating 0.050" (1.27mm)
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 30
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Fastening Type Latch Holder
Insulation Material Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled
Contact Finish Thickness - Post Flash
Series Pak 50, P50LE
Contact Shape -
Row Spacing - Mating -
Insulation Color Brown
Contact Finish - Post Gold
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.118" (3.00mm)