P51-100-G-L-I36-4.5V-000-000
Amphenol SSI Technologies
型号:
P51-100-G-L-I36-4.5V-000-000
描述:
SENSOR 100PSI M10-1.25 6H 4.5V
用户指南
Operating Pressure 100PSI (689.48kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Voltage
Termination Style Cable 3'
Port Size Female - M10 x 1.25
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Vented Gauge
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±0.5%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 5V
Output 0.5 V ~ 4.5 V