P51-1000-A-F-MD-4.5V-000-000
Amphenol SSI Technologies
型号:
P51-1000-A-F-MD-4.5V-000-000
用户指南
Operating Pressure 1000PSI (6894.76kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Voltage
Termination Style MD, 4 Pin
Port Size Male - 1/4" (6.35mm) NPT
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Absolute
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±0.5%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 5V
Output 0.5 V ~ 4.5 V