P51-1000-A-N-I36-20MA
Amphenol SSI Technologies
型号:
P51-1000-A-N-I36-20MA
描述:
SENSOR 1000PSI 1.2-20UNF-2A 20MA
用户指南
Operating Pressure 1000PSI (6894.76kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Current
Termination Style Cable 3'
Port Size -
Port Style Threaded
Product Status Obsolete
Pressure Type Absolute
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±0.5%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 8V ~ 30V
Output 4 mA ~ 20 mA