首页 / 压力传感器、变送器 - 工业 / P51-1000-A-W-M12-4.5OVP-000-000
minImg
Amphenol SSI Technologies
型号:
用户指南
Operating Pressure 1000PSI (6894.76kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Voltage
Termination Style M12, 4 Pin
Port Size Male - 1/8" (3.18mm) NPT
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Absolute
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±0.5%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 5V
Output 0.5 V ~ 4.5 V