P51-1000-S-C-P-4.5OVP-000-000
Amphenol SSI Technologies
型号:
P51-1000-S-C-P-4.5OVP-000-000
描述:
SENSOR 1000PSI M12-1.5 6G 4.5V
用户指南
Operating Pressure 1000PSI (6894.76kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Voltage
Termination Style Packard, 3 Pin
Port Size Male - M12 x 1.5
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Sealed Gauge
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±0.5%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 5V
Output 0.5 V ~ 4.5 V