首页 / 压力传感器、变送器 - 工业 / P51-1000-S-E-I36-4.5OVP-000-000
minImg
Amphenol SSI Technologies
型号:
描述:
SENSOR 1000PSI 3/8-24 UNF 4.5V
用户指南
Operating Pressure 1000PSI (6894.76kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Voltage
Termination Style Cable 3'
Port Size Male - 3/8" (9.52mm) UNF
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Sealed Gauge
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±0.5%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 5V
Output 0.5 V ~ 4.5 V