P51-15-A-N-MD-4.5V
Amphenol SSI Technologies
型号:
P51-15-A-N-MD-4.5V
描述:
SENSOR 15PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V
用户指南
Operating Pressure 15PSI (103.42kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Voltage
Termination Style MD, 4 Pin
Port Size -
Port Style Threaded
Product Status Obsolete
Pressure Type Absolute
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±1%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 5V
Output 0.5 V ~ 4.5 V