P51-15-G-Z-M12-20MA-000-000
Amphenol SSI Technologies
型号:
P51-15-G-Z-M12-20MA-000-000
描述:
SENSOR 15PSI 1/4-18NPT 4-20MA
用户指南
Operating Pressure 15PSI (103.42kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Current
Termination Style M12, 4 Pin
Port Size Male - 1/4" (6.35mm) NPT
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Vented Gauge
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±1%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 8V ~ 30V
Output 4 mA ~ 20 mA