P51-15-S-N-D-20MA
Amphenol SSI Technologies
型号:
P51-15-S-N-D-20MA
描述:
SENSOR 15PSIS 1.2 UNF 4-20MA
用户指南
Operating Pressure 15PSI (103.42kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Current
Termination Style Deutsch, 3 Pin
Port Size -
Port Style Threaded
Product Status Obsolete
Pressure Type Sealed Gauge
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±1%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 8V ~ 30V
Output 4 mA ~ 20 mA