P51-15-S-Y-I12-5V-000-000
Amphenol SSI Technologies
型号:
P51-15-S-Y-I12-5V-000-000
描述:
SENSOR 15PSIS 7/16 5V 12"
用户指南
Operating Pressure 15PSI (103.42kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Voltage
Termination Style Cable 1'
Port Size Female - 7/16" (11.11mm) UNF
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Sealed Gauge
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±1%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 8V ~ 30V
Output 1 V ~ 5 V