首页 / 压力传感器、变送器 - 工业 / P51-1500-A-AF-I12-4.5V-000-000
minImg
P51-1500-A-AF-I12-4.5V-000-000
Amphenol SSI Technologies
型号:
P51-1500-A-AF-I12-4.5V-000-000
描述:
SENSOR 1500PSI 9/16-18 UNF 4.5V
用户指南
Operating Pressure 1500PSI (10342.14kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Voltage
Termination Style Cable 1'
Port Size Male - 9/16" (14.29mm) UNF
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Absolute
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±0.5%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 5V
Output 0.5 V ~ 4.5 V