P51-1500-A-S-M12-20MA-000-000
Amphenol SSI Technologies
型号:
P51-1500-A-S-M12-20MA-000-000
用户指南
Operating Pressure 1500PSI (10342.14kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Current
Termination Style M12, 4 Pin
Port Size Female - 1/4" (6.35mm) NPT
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Absolute
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±0.5%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 8V ~ 30V
Output 4 mA ~ 20 mA