P51-200-G-R-D-4.5V-000-000
Amphenol SSI Technologies
型号:
P51-200-G-R-D-4.5V-000-000
描述:
SENSOR 200PSI M12-1.0 6G .5-4.5V
用户指南
Operating Pressure 200PSI (1378.95kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Voltage
Termination Style Deutsch, 3 Pin
Port Size Male - M12 x 1.0
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Vented Gauge
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±0.5%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 5V
Output 0.5 V ~ 4.5 V