P51-2000-A-E-I36-20MA-000-000
Amphenol SSI Technologies
型号:
P51-2000-A-E-I36-20MA-000-000
描述:
SENSOR 2000PSI 3/8-24 UNF 4-20MA
用户指南
Operating Pressure 2000PSI (13789.51kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Current
Termination Style Cable 3'
Port Size Male - 3/8" (9.52mm) UNF
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Absolute
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±0.5%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 8V ~ 30V
Output 4 mA ~ 20 mA