首页 / 压力传感器、变送器 - 工业 / P51-2000-S-L-I12-4.5OVP-000-000
minImg
Amphenol SSI Technologies
型号:
描述:
SENSOR 2000PSI M10-1.25 6H 4.5V
用户指南
Operating Pressure 2000PSI (13789.51kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Voltage
Termination Style Cable 1'
Port Size Female - M10 x 1.25
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Sealed Gauge
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±0.5%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 5V
Output 0.5 V ~ 4.5 V