P51-300-A-C-MD-5V-000-000
Amphenol SSI Technologies
型号:
P51-300-A-C-MD-5V-000-000
描述:
SENSOR 300PSI M12-1.5 6G 1-5V
用户指南
Operating Pressure 300PSI (2068.43kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Voltage
Termination Style MD, 4 Pin
Port Size Male - M12 x 1.5
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Absolute
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±0.5%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 8V ~ 30V
Output 1 V ~ 5 V