P51-300-G-I-I12-4.5V-000-000
Amphenol SSI Technologies
型号:
P51-300-G-I-I12-4.5V-000-000
描述:
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF .5-4.5V
用户指南
Operating Pressure 300PSI (2068.43kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Voltage
Termination Style Cable 1'
Port Size Male - 7/16" (11.11mm) UNF
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Vented Gauge
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±0.5%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 5V
Output 0.5 V ~ 4.5 V