P51-300-G-N-M12-4.5OV
Amphenol SSI Technologies
型号:
P51-300-G-N-M12-4.5OV
描述:
SENSOR 300PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V
用户指南
Operating Pressure 300PSI (2068.43kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Voltage
Termination Style M12, 4 Pin
Port Size -
Port Style Threaded
Product Status Obsolete
Pressure Type Vented Gauge
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±0.5%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 5V
Output 0.5 V ~ 4.5 V