P51-300-S-AA-M12-20MA-000-000
Amphenol SSI Technologies
型号:
P51-300-S-AA-M12-20MA-000-000
描述:
SENSOR 300PSIS 7/16 UNF 4-20 MA
用户指南
Operating Pressure 300PSI (2068.43kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Current
Termination Style M12, 4 Pin
Port Size Male - 7/16" (11.11mm) UNF
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Sealed Gauge
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±0.5%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 8V ~ 30V
Output 4 mA ~ 20 mA