P51-3000-A-AD-I12-5V-000-000
Amphenol SSI Technologies
型号:
P51-3000-A-AD-I12-5V-000-000
描述:
SENS 3000PSI 22MM 7/16-20 UNF 5V
用户指南
Operating Pressure 3000PSI (20684.27kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Voltage
Termination Style Cable 1'
Port Size Male - 7/16" (11.11mm) UNF
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Absolute
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±0.5%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 8V ~ 30V
Output 1 V ~ 5 V