首页 / 压力传感器、变送器 - 工业 / P51-3000-A-AD-I36-4.5OVP-000-000
minImg
Amphenol SSI Technologies
型号:
描述:
SENSOR 3000PSI 7/16-20UNF 4.5V
用户指南
Operating Pressure 3000PSI (20684.27kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Voltage
Termination Style Cable 3'
Port Size Male - 7/16" (11.11mm) UNF
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Absolute
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±0.5%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 5V
Output 0.5 V ~ 4.5 V