首页 / 压力传感器、变送器 - 工业 / P51-3000-S-AA-I12-20MA-000-000
minImg
P51-3000-S-AA-I12-20MA-000-000
Amphenol SSI Technologies
型号:
P51-3000-S-AA-I12-20MA-000-000
描述:
SENSOR 3000PSIS 7/16 UNF 4-20 MA
用户指南
Operating Pressure 3000PSI (20684.27kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Current
Termination Style Cable 1'
Port Size Male - 7/16" (11.11mm) UNF
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Sealed Gauge
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±0.5%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 8V ~ 30V
Output 4 mA ~ 20 mA