P51-3000-S-N-D-4.5V
Amphenol SSI Technologies
型号:
P51-3000-S-N-D-4.5V
描述:
SENSOR 3000PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V
用户指南
Operating Pressure 3000PSI (20684.27kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Voltage
Termination Style Deutsch, 3 Pin
Port Size -
Port Style Threaded
Product Status Obsolete
Series MediaSensor™
Accuracy ±0.5%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 5V
Output 0.5 V ~ 4.5 V