P51-3000-S-U-P-20MA-000-000
Amphenol SSI Technologies
型号:
P51-3000-S-U-P-20MA-000-000
描述:
SENSOR 3000PSIS 7/16 4-20MA
用户指南
Operating Pressure 3000PSI (20684.27kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Current
Termination Style Packard, 3 Pin
Port Size Female - 7/16" (11.11mm) UNF
Series MediaSensor™
Accuracy ±0.5%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 8V ~ 30V
Output 4 mA ~ 20 mA