P51-50-A-S-I12-4.5V-000-000
Amphenol SSI Technologies
型号:
P51-50-A-S-I12-4.5V-000-000
描述:
SENSOR 50PSI 1/4-18NPT .5-4.5V
用户指南
Operating Pressure 50PSI (344.74kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Voltage
Termination Style Cable 1'
Port Size Female - 1/4" (6.35mm) NPT
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Absolute
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±1%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 5V
Output 0.5 V ~ 4.5 V