P51-50-G-P-P-20MA-000-000
Amphenol SSI Technologies
型号:
P51-50-G-P-P-20MA-000-000
描述:
SENSOR 50PSI M20-1.5 6G 4-20MA
用户指南
Operating Pressure 50PSI (344.74kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Current
Termination Style Packard, 3 Pin
Port Size Male - M20 x 1.5
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Vented Gauge
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±1%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 8V ~ 30V
Output 4 mA ~ 20 mA