P51-500-A-A-M12-20MA-000-000
Amphenol SSI Technologies
型号:
P51-500-A-A-M12-20MA-000-000
描述:
SENSOR 500PSI 1/4-18NPT 4-20MA
用户指南
Operating Pressure 500PSI (3447.38kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Current
Termination Style M12, 4 Pin
Port Size Male - 1/4" (6.35mm) NPT
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Absolute
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±0.5%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 8V ~ 30V
Output 4 mA ~ 20 mA