P51-500-A-AF-I12-20MA-000-000
Amphenol SSI Technologies
型号:
P51-500-A-AF-I12-20MA-000-000
描述:
SENSOR 500PSI 9/16-18 UNF 4-20MA
用户指南
Operating Pressure 500PSI (3447.38kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Current
Termination Style Cable 1'
Port Size Male - 9/16" (14.29mm) UNF
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Absolute
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±0.5%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 8V ~ 30V
Output 4 mA ~ 20 mA