P51-75-S-B-D-20MA-000-000
Amphenol SSI Technologies
型号:
P51-75-S-B-D-20MA-000-000
描述:
SENSOR 75PSIS 1/8 NPT 4-20MA
用户指南
Operating Pressure 75PSI (517.11kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Current
Termination Style Deutsch, 3 Pin
Port Size Male - 1/8" (3.18mm) NPT
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Sealed Gauge
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±0.5%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 8V ~ 30V
Output 4 mA ~ 20 mA