P51-75-S-R-I36-5V-000-000
Amphenol SSI Technologies
型号:
P51-75-S-R-I36-5V-000-000
描述:
SENSOR 75PSIS M12 5V 36"
用户指南
Operating Pressure 75PSI (517.11kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Voltage
Termination Style Cable 3'
Port Size Male - M12 x 1.0
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Sealed Gauge
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±0.5%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 8V ~ 30V
Output 1 V ~ 5 V