P5KE36A-AP
Micro Commercial Co
型号:
P5KE36A-AP
封装:
DO-15
描述:
Interface
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 40V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-15
Series -
Type Zener
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 58.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V