P6KE600A-TP
Micro Commercial Co
型号:
P6KE600A-TP
封装:
DO-15
描述:
TVS DIODE 512VWM 828VC DO15
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 750mA
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 570V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-15
Series -
Type Zener
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 828V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 512V