P6SMB120C
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
P6SMB120C
封装:
DO-214AA (SMB)
描述:
600W, 120V, 10%, BIDIRECTIONAL,
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 108V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series P6SMB
Type Zener
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 173V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 97.2V